Tíz évet töltenek el az irodai dolgozók haszontalan emailekkel
2019. november 14. 22:01
Az MIT kutatása szerint egy átlagos irodai dolgozó a 45 éves munkaviszonya alatt összesen 7 évet tölt el haszontalan meetingeken, amely életének 16 százalékát teszi ki.
Az ügyvezetők ugyanezen kutatás szerint 23 órát töltenek üléseken egy héten, amely majdnem a teljes munkahét felét teszi ki.
A Forbes információi szerint egy átlagos irodai dolgozó – főleg 5 főnél nagyobb cégek esetében – átlagosan 2,5 órát tölt emailek olvasásával, illetve megválaszolásával egy nap. Ebből 1,8 órán át olyan emailekkel foglalkozik, amelyek irrelevánsak a munkájával kapcsolatban. Ez
Az Inc.com oldalon Geoffrey James ad néhány alternatívát, amellyel időt lehet spórolni az irodai munkahelyeken, mutatjuk is a legfontosabbakat.
Nem kell több PowerPoint
A prezentáció szerinte nem hatékony módszere a kommunikációnak, a Harvard kutatásai ugyanis azt mutatják, hogy ha a beszéd közben szavakat vetítünk ki, akkor csökken a megértés és a figyelem a közönség részéről.
Nem kell 30 percnél hosszabb meeting
Minél tovább tart egy találkozó, annál valószínűbb, hogy időpocsékolás. A találkozókat nem szabad előadásokká változtatni, és nem szabad lehetőséget nyújtani az általános beszélgetésre sem. Minden üléshez kell egy napirend és
maga az ülés se tartson tovább fél óránál a szakértő szerint.
Ha nincs hozzáadott érték, inkább távozzunk
Elon Musk ragyogó szabálya: „Ha nincs hozzáadott érték, azonnal távozz.” Ez lehet udvariatlan és sokan megsértődhetnek, de azért hét év az ember életéből valószínűleg mégis megér ennyit.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
Nem új ez a stílus Cserép Jánostól: 2019-ben az ellenzéki pártok közös jelöltje volt az esztergomi önkormányzati választáson, amikor férgekhez, tetvekhez és parazitákhoz hasonlította a kormánypártok képviselőit.
Hit és értékek a munkahelyen címmel rendeztek panelbeszélgetést az EgyüttHATÓ Fesztivál keretében a Bosch Budapesti Innovációs Központjában, amelyen a pannonhalmi főapát mellett két cégvezető vett részt. A beszélgetés során annak próbáltak utánajárni, hogy mik azok az alapvető értékek, amelyek szükségesek egy cég fennmaradásához.
A kormány döntése alapján júliustól emelkedik a tízezer fő alatti településeken dolgozó önkormányzati köztisztviselők bére, amelyhez központi támogatás is társul.
A Kecskemétfilm története olyan, mint a stúdió vezérhajójának számító Magyar népmesék egy része: folyton akad egy újabb próbatétel, de a végén mégiscsak győz a jó.
Az amerikai elnöknek elege van Brüsszelből és ennek komoly következményei lehetnek az európai nemzetek gazdaságára nézve.
p
1
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 5 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
22-es csapdája
2019. december 03. 12:57
Haszontalan e-mail az, amelyik
- ismerete nem szükséges a munkavégzéshez, illetve
- Nem kapcsolódik munkaköröd kötelezettségeihez, az abból fakadó jog gyakorlásához.
Elsőre példa amely egy másik szervezeti egység munkájával kapcsolatos, amellyel nem állsz munkakapcsolatban. (pl. te dolgozol a számlázáson, és a termékfejlesztés ügyes-bajos dolgait is megkapod, ami nem befolyásolja a számlázást)
Másodikra olyan képzésről szóló mail, amelyre nem jelentkezhetsz.
Na és ki dönti el, hogy mi a haszontalan és mi nem az?
Az e-mailnek több előnye is van.
1. Nincsen időhöz kötve. Olvassa, amikor ráér és válaszol, amikor ráér.
2. Írásban van, nyoma marad, bizonyíték, visszakereshető, nehezebben felejtődik el, mint a szóban megbeszéltek.
A megbeszéléseket sokan tartják unalmas időpocsékolásnak.
De a köre-mailek mellett az egyik legjobb módja az információáramlásnak, a feladatok kiosztásának és számonkérésének.
Különben a dolgozók nem találkoznak egymással, nem beszélnek egymással, nem jutnak el az információk minden dolgozóhoz, akikhez hasznos lenne.
Kedvenceim az ilyen felvezetések, beszédek az így kezdődő e-mailek
"Bizonyára már értesültetek róla, hogy ..."
Hát most, hogy mondod, már igen. És ezek az első hivatalos hírek. Mégis honnan kellene értesülni a dolgokról a cégnél? A kávéautomata melletti pletykálkodásból? Az lenne az információáramlás optimális menete egy vállalatnál?
Szóval az ilyen megbeszélések e-mailek egy része lehet, hogy haszontalan, de a hiányuk még több kárt okoz és a hatékonyság rovására megy, csak ez kevésbé tűnik fel, nem olyan látványos, hogy nem jutott el az információ valakihez, akinek szintén hasznos lett volna róla tudnia a cég érdekében.
Melyik is kerül többe a cégnek?
Ha a dolgozók a feltétlenül szükségesnél több információhoz jutnak, amelyek egy része így haszontalan és némi időt köt le?
Vagy ha kicsi az információáramlás és arról sem értesülnek a dolgozók, amiről pedig hasznos lenne tudniuk a munkájukhoz?
Úgyhogy simán megéri a heti egy amúgy nem is "haszontalan" meeting.
"ha a beszéd közben szavakat vetítünk ki, akkor csökken a megértés és a figyelem a közönség részéről"
Megnéztem. Igen, gondoltam, hogy ez lesz. A nagy tudományos bizonyíték olyan típusú, mint amikor 5 laboratóriumi patkány viselkedéséből mondják meg, hogyan viselkednek az emberek.
"ha a beszéd közben szavakat vetítünk ki, akkor csökken a megértés és a figyelem a közönség részéről"
Baromság.
Az persze nem mindegy, mit vetít ki a beszélő.
"Minél tovább tart egy találkozó, annál valószínűbb, hogy időpocsékolás."
Közhely.